Z przyjemnością informujemy o zamknięciu transakcji sprzedaży spółki z branży (produkcji maszyn) o rocznych obrotach przewyższających kwotę kilkudziesięciu milionów. W transakcji nasza Kancelaria świadczyła kompleksowe doradztwo prawne i biznesowe na rzecz Kupującego, spółki będącej liderem rynku, na którym działa nabywana spółka.

Sprzedawana spółka od ponad 10 lat zajmuje się produkcją, montażem i serwisem specjalistycznych maszyn. Transakcja polegała na nabyciu pakietu 100% udziałów w spółce od dotychczasowych wspólników.

W ramach świadczonego doradztwa Kancelaria w szczególności:

  • przeprowadziła badanie prawne nabywanej spółki obejmujące swoim zakresem między innymi sprawy korporacyjne, finansowe, pracownicze i majątkowe spółki;
  • przygotowała i wynegocjowała w imieniu Klienta umowę sprzedaży;
  • weryfikowała spełnienie warunków prawnych do zamknięcia transakcji, np. uzyskania zgód na transakcję od banków finansujących bieżącą działalność spółki;
  • zarekomendowała Klientowi szereg rozwiązań mających na celu efektywniejsze prowadzenie spraw spółki, a następnie po nabyciu spółki – wdrożyła sugerowane rozwiązania, tj. przeprowadziła zmianę umowy spółki.

Jeżeli są Państwo zainteresowani zakupem bądź sprzedażą spółki, zachęcamy do kontaktu z Kancelarią.

Poza doradztwem prawnym, pomożemy Państwu w znalezieniu i wyborze odpowiedniego kontrahenta oraz opracujemy strukturę transakcji najbardziej optymalną do Państwa oczekiwań biznesowych.

Posiadamy również kontakty umożliwiające znaleźć potencjalnego inwestora.